Členské obce

Jizerské podhůří

  Služby   Sport   Kultura   Turistika   Fotogalerie   Kontakt  


(04.04.2007)Obec Oldřichov v HájíchZobrazení v aktuálním okně

Obec Oldřichov v Hájích, kdysi součást panství Frýdlant v Čechách, patřila od roku 1850 do r. 1920 k politickému okresu Frýdlant v Čechách. Od roku 1920 patří do okresu Liberec. Obec se sestává z Oldřichova, starého více než 600 let a z mnohem mladší obce Filipka. Roku 1925 k tomu byl přičleněn ještě Betlém, který do té doby patřil k sousední obci Fojtka.
Více >>


(16.03.2007)Nová VesZobrazení v aktuálním okně

Obec vede údolím řeky Jeřice mezi Chrastavou a Mníškem, jsou zde vhodné terény pro pěší i cykloturisty. Nedaleko kostela "Nanebevzetí Panny Marie" prochází 15. poledník. K Nové Vsi patří osada Mlýnice s přehradou, kde je možnost dobrého přírodního koupání, klidné rekreace a možnost rybaření.
Více >>


(15.03.2007)Mníšek u LibereceZobrazení v aktuálním okně

Obec Mníšek leží na severozápad od Liberce, na úpatí Jizerských hor, na silnici směrem na Frýdlant v Čechách a na železnici směrem na Raspenavu a Frýdlant v Čechách. Po silnici je od Liberce vzdálena necelých 10 km. Obecní úřad v Mníšku sdružuje dvě obce: Mníšek a Fojtku. Větší část Mníšku a celá Fojtka leží v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory.
Více >>