Mikroregion Jizerské podhůří. Spojení tří obcí Mníšek, Krásná studánka a Oldřichov v Hájích v okrese Liberec. Inzerce, služby, ubytování, sport a zábava.

Jizerské podhůří

  Služby   Sport   Kultura   Turistika   Fotogalerie   Kontakt  (12.08.2009)Elektronická kronika obce Oldřichov v HájíchZobrazení v aktuálním okně

Již mnoho desetiletí uběhlo od sepsání této knihy, na které se poprvé objevilo jméno obce Oldřichov v Hájích. Mnohé z Vás určitě napadne otázka: Jak se naše obec změnila v průběhu několika století?? Kdy nabyla dnešní podoby? Kdo se v minulosti nejvíce zasloužil o její rozvoj? Šlo by klást i mnoho dalších otázek. Právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli převést Kroniku obce Oldřichov v Hájích do digitální podoby. Našim cílem bylo přiblížit doby dávno zapomenuté a zodpovědět tím tak Vaše otázky. Tato elektronická kniha je přesnou kopií originální kroniky, která je uložena v budově obecního úřadu a k veřejnému nahlédnutí je pouze na požádání a domluvě s kronikářem.

Nyní se nůžete na historii naší obce podívat ze svého domova, můžete listovat v kronikách skoro jako ve skutečné knize. Vše je čitelné a jasné.
Osobně si myslím, že jsme dali inpulz ke zrodu zcela nové formě elektronické publikace, kterou se mohou inspirovat další intituce jako jsou města, obce, knihovny, archivy. Je to ideální prostředek jak zviditelnit drahé a cenné dokumenty, ale také celé město(obec) široké veřejnosti.

Také bych rád poděkoval Miloši Knesplovi a Kateřině Knesplové, (info@web-service.cz)  kteří tento nápad zrealizovali a zastřešili vlastními nápady a technologií.

 Seznam elektronických kronik:

 Kronika obce Oldřichov v Hájích (1982-2002)

- Odkaz na kroniku Zde >>
  Kronika obce Oldřichov v Hájích (1939 - 1981)


- Odkaz na kroniku Zde >>
 

 Společenská kronika obce Oldřichov v Hájích (1974 - 2006)

- Odkaz na kroniku Zde >>

  

Kronika obce Oldřichova v Hájích od jeho počátků (1500 - 1933)

- Odkaz na kroniku Zde >> 

 

Kronika mateřské školy obce Oldřichova v Hájích (1945 - 1988)

 - Odkaz na kroniku Zde >> 


 


Tisk článku
Tisk článku